Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2015...

18. dubna 2015 se opět konala jarní klubová výstava AICC v Praze Braníku, v pořadí již VIII.

Rozhodčí Gabrila S. Richard z Německa je sama dlouholetou chovatelkou tohoto plemene a napsala knihu, která by se v češtině jmenovala asi takto: Náš (naše) Akita, jeden pes - dvě tváře. Kniha je v němčině, angličtině a ruštině.  Na češtinu si musím počkat. Chovatelka, rozhodčí, spisovatelka, cvičitelka, zakladatelka a prezidentka záchranné stanice Akita is Not, poradce chovu a vše především pro Akity a dlouhé roky, od někoho takového bych si knihu opravdu ráda přečetla.

Na výstavu jsem přihlásila naši nejmladší Benriko. Mrzí mě, že moje znalost němčiny i angličtiny je tak malá a ztracená, že jsem celý posudek nemohla slyšet sama. V posudkovém listě máme toto: "16 měs. fena, vynikající první dojem, samičí hlava, tmavé oko a pigment, opečovávaná srst, korektně stočený ocas, temperamentní a plynulý pohyb, přátelská a pozorná". Je to hezké, ale dost mi toho tam chybí. Na výstavu bylo přihlášeno 56 akit, což je opravdu hodně a bylo to náročné, tak to chápu. Mezi fenami v mezitřídě byla Benriko nejmladší, je zatím taková, jak se říká: samá noha, samá ruka. Ostaní byly už skoro dvouleté. Dostaly jsme Výborná 3 a fakt jsem si oddychla...

Uvítala jsem možnost jet na národní výstavu do Klatov, je to blízko a lákalo mě, že Akity posuzuje světový rozhodčí z Malaysie. Poslední dobou se kvůli našim pěti pejskům opravdu moc daleko nedostaneme. Benriko potřebuje splnit ještě poslední  podmínku k chovnosti. Ani jsem to nečekala a tak jsem měla velkou radost, když jsme dostaly CAC. Až na to, že Benri byla v línání, posudek krásný.  Musím říct, že všechny posudky Benriky začínají nějak takto: 5měsíců: nádherná hlava japonského typu..., 5 a půl měsíce: dobře modelovaná hlava ..., 6 měsíců: elegantní fena, výborná hlava ..., 6 a půl měsíce: líbivá výborně vyvinutá fena ..., 16 měsíců: vynikají první dojem ..., nyní 18 měsíců: velmi hezký typ. Pohbyb vždy plynulý.

TOPlist
aktualizováno: 30.12.2016 13:04:44