Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh C:

matka: Ansei Petaki Kensha (vrh B)

otec: D´Goro Go Of Kamino Ken

krytí: 22. března 2015

potvrzení březosti: 17. dubna 2015 (26. den březosti)

narození: 21. května 2015 (61. den březosti)

 

Od pondělí 18. 5.  hlídáme Ansei, zda náhodou zase nebude rodit 58. den. Nakonec vše začalo až ve středu a noc už byla docela náročná. Vše probíhá docela zdlouhavně a ve 3 hodiny ráno už to konečně začíná, bude se rodit:

Prví štěňátko nám dalo opravdu zabrat, narodilo se ve 4:48 a vážilo 495g, což je opravdu hodně, proto to bylo tak náročné. Je opravdu moc šikovné, hned chce sát, umí.  V 5:12 je tu další, to bylo rychlé, pohlaví stejné jako první a váží 460g - krásné. Také šikulka.

Pak je pauza, ale vím, že ještě budou další, Ansei je neklidná a v bříšku jsou ještě tvrdé boule. V 6:30 je tu další, zase stejné pohlaví a váží 440g. A za půl hodiny v 7:00 další 400g a zase to samé. Koukám, že štěňátka šla podle velikosti. I 400g je pěkná porodní váha. Naše Benriko (Vrh B) měla také 400g a jak nám vyrostla... Všechna sají, tak je to dobře. Vždy, když má přijít na svět další, ty narozená odkládám do košíčku. Pak přišla docela dlouhá pauza, ale ještě tam nějaké je, to vím... Opět je to náročné, jako u prvního, ach jo. V 9:20 je venku s váhou 490g. Musím štěňátko masírovat, bylo dlouho v porodních cestách. Za nějakou dobu je na tom stejně jako ostatní, hurá! Ještě není klid, ještě tam je další, ale tuším, že asi poslední. Ano, poslední v 10:10 a váží 430g - pěkné. Ansei je už klidná, jen ještě hodně dýchá a bříško měkké...Všechna štěňátka jsou stejného pohlaví a samé holčičky.

 

A zase se obejdeme bez označení, což je dobře. Naše šesterčátka jsou již krásně označená. Každá má jinou značku a poslední je úplně bez značky, krásně celá červená. Zdá se, že všechny budou mít pěknou tmavou barvičku, uvidíme...

                                      2. den                                                                               3.den

4.den

                                         5. den                                                                            6. den

7. den

8. den - 1 týden

9. den

                                10. den                                                                             11. den

12. den

13. den - konečně všechna jména!

První CUKIKO (Tsukiko) - Měsíční dítě, dala nám v noci zabrat a druhá CUKIMI (Tsukimi) - Pohled na měsíc, se narodila v patách Cukiko a asi za půl hodiny nám začalo svítat.

Třetí CUBAKI (Tsubaki) - Kamélie, což je zimní čajová růže a mnoho druhů pěstují v Japonsku, čajíček po ránu... Čtvrtá stejně jako třetí se narodila ráno CUYU (Tsuyu) se překládá jako období dešťů ale my máme na mysli druhou možnost a to je ranní rosa.

Později ráno se narodila pátá, kterou jsem nakonec přejmenovala na CUCUJI (Tsutsuji) - Azalka, ta má také svoje místo v japonských zahradách a u nás nejvíce kvetou právě v květnu. Poslední šestá nakonec dostala jméno CUIKA HIME (Tsuika Hime), což se dá přeložit jako přidat mezi prinzezny nebo další prinzezna.

15 dní

Pomalu otevíráme oči již třetí den, ale ještě se nám moc koukat nechce a trochu se snažíme stavět a zívání je náš první konejšívý signál, který vysíláme a tím říkáme, neubližuj mi.

 

17 dní

Už opravdu koukáme, i když to na fotkách není moc vidět.

18 dní - doba velkých pokroků  především ve vnímání svého okolí. Také se nám prořezávají zoubky, možná proto teď tolik křičíme.

19 dní

A naše dnešní váhy: Cukiko - 1900g, Cukimi - 1750g, Cubaki - 1580g, Cuyu 1680, Cucuji - 1630g, Cuika Hime - 1650g.

Možná to není úpně přesné, protože se na váze vrtíme, ale tak nějak to bude. Všechny jsme na svůj věk pěkné, Cukiko až moc, ale ona už si umí pěkně hrát, je vůbec v mnohém první. Ale ve stavění na nožičky jsme my lehčí prvnější...

3 týdny

Zítra nám budou 4 týdny a už musíme umět ledacos.

TOPlist
aktualizováno: 30.12.2016 13:04:44