Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

VII. putovní procházka - BESKYDY  10.dubna

a naše I. putovní procházka

Uvítali jsme, že Asogiho chovatelka Dagmar Kozáková pořádá tuto akci. V Beskydech jsme ještě nebyli. Navštívili jsme ve městě Rožnov pod Radhoštěm SKANZEN - dřevěné městečko. Pak pro nás připravila pořadatelka Dagmar pohoštění v hotelu Ráztoka. Odpoledne jsme děleli výstup na Pustevny. Bylo to náročné. To už popsali jiní. Náš ani ne osmiměsíční pejsek se hnal stále dopředu za ostními. Skoro nás nenechal ani vydechnout. Bylo to, jakoby stále volal: "Honem, poběžte, ať nejsme poslední!" To štěně, které se doposud většinou povalovalo doma, podávalo slušné výkony. Bez ohledu na to, jaké nás postihlo počasí, se nám den opravdu líbil. Byli jsme rádi, že jsme se zúčastnili. Proto nezbývá nic jiného než pořadatelce ještě jednou poděkovat. Poznali jsme nové lidičky a jejich pejsky. Byl tam i Asogiho bráška Akísek (na fotce pod textem vpravo).

.mm

mm

mm

m

Druhý den ráno jsme se jeli juknout na národní výstavu psů do Ostravy. Za týden nás čekala klubovka - naše první. Akísek se už vystavoval. Byla tam i Kammei, jejich máma. A pak cesta domů: Brno-Praha-Plzeň a ještě kousek.


 

-

Rodinný výlet - VYSOČINA   4.-6. července

Docela dalo fušku vymyslet něco, co bychom mohli  podniknout s pejskem. Přece nebudeme celé léto doma. Když už letos nevyšlo moře ani nějaká ta chalupa na Moravě, tak se alespoň zadařil hotel, ve terém nás ubytovali i s naším chlupáčem. Takže jsme po tři dny navštěvovali hrady, rybníky a jiné atrakce na Vysočině. V tu dobu jsme nevěděli, že je to tohle léto poslední "dovča". Když přišlo v srpnu na vytoužené volno, nikam už se nejelo. Páníček dostal angínu a panička šla na mateřskou s novým přírůstkem - miminkem Gankyou Otome.

  Bouzov

Svojanov

Pernštejn

 

nPernštejn

Lipnice

Šiklův ŠIKLŮV MLÝN (western. městečko)

.

Setkání Akit, členů a příznivců AICC  30. října

"Cestou bitvy u Kolína" 

pořádané CHS KACHIME

Sraz byl v Radovesnicích I,  na uvítanou jsme dostali malé občerstvení. Naše obavä, že dorazíme pozdě, se vždy rozplyne, když po nás přijíždějí další a další. Procházka začínala směr zámek, který byl v obci. Pořadatel zavelel, ukázal směr a vyrazili jsme. Naši pejsánci hnali jak blázínci. U zámku jsme byli za chvilku.

Byli jsme upozorněni, že na zámku nesmíme fotit, vyjímkou je společné foto.
Kdyby v nedávné době nedošlo k rekostrukci zámku, tak...

Prošli jsme zámeckým parkem, otevřela se brána a byli jsme vypuštěni. Další směr byl cestou bitvy u Kolína. Cesta byla dobře připravena, na každé křižovatce byl dřevěný ukazatel s nápisem AKITA. Jinak si myslím, že jsme šli po žluté turist. značce. Během cesty proběhl i výklad. Procházeli jsme místy, kde před 253roky 18.června proběhla jedna z bitev Sedmileté války. Byla to bitva mezi Pruským vojskem a Rakousko-uherskou armádou. Chvilku zastavení jsme využili pro občerstvení našich štěňat.

Došli jsme k památníku u Křečhoře, ten připomíná onu krvavou bitvu, v níž zvítězilo rakouské vojsko. Tuto důležitou bitvu vyhrál polní maršál Leopold Daun pro Marii Terezii. V současnosti je zde i osárium s ostatky zde nalezených padlých vojáků.

Tímto naše výprava došla k cíli. Po prohlídce místa došlo opět na společné focení.

Nejkratší cestou domů. Organizace byla výborná, byl připraven i odvoz pro ty, kteří si "nestyděli" říct. A tak část zpáteční cesty se dvě psí holčičky s doprovodem svezli. Co říci na závěr? Příprava, Parkování, Pohoštění, Přeprava, Poobědvání a také Počasí to je 5 + 1 P pro organizátory. Vše bylo super. Děkujeme.

TOPlist
aktualizováno: 30.12.2016 13:04:44