Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

* * * * * 2.července 2011 - Konstantinovy Lázně, Gutštejn  * * * * *

 * * * * * * * * *  6.července - Krakovec, Křivoklát  * * * * * * * * *

 

* * * * * * * * * Z dovolené: hrad Veveří, Bítov a Sovinec *  * * * * * * * * * *


 

 ***12. listopad -*-*-*-3. setkání klubu AICC ***

*** " Po stopách krále Václava " ***

To bylo radosti, když jsme dostali pozvánku na klubové setkání s procházkou, to jsme si nemohli nechat ujít. Anseice byly teprve tři měsíce, ale procházka nebyla dlouhá. Chvilkama jsme ji poponášeli, i když by to ušla sama. Na zahradě se naběhá víc. Sraz byl u restarace v Kunraticích v Praze. Náš Sanji, který je v pubertě, když viděl tolik lidí a pejsků, se pobláznil. Když se všichni dostatečně přivítali, tak se mohlo konečně vyjít. Organizátorka Jarmila Hamplová udala směr ...

 

 

 

 

 

 

 

--------------------

Procházka vedla Kunratickým lesem ke zřícenině  Novému hradu. V lese probíhaly přípravy na Velkou kunratickou, ale to je zase z jiného soudku. Já jen, že na zpáteční cestě jsme se trošičku připletli do cesty trénujícím běžcům.

Když jsme došli ke zřícenině, uviděli jsme jen díru s nějakými základy. Jsou to zakonzervované zbytky sklepního zdiva. Přišli jsme pozdě. Kdybychom přišli před rokem 1881, našli bychom ještě 5 metrů vysoké zdi. Ty prý byly strženy, aby nelákaly návštěvníky a ti neplašili zvěř. Možná to bylo však z bezpečnostních důvodů. To by se asi dnes nemohlo stát.

Nakonec se ukázalo, že jsme pozdě nepřišli. Čekalo na nás překvapení. Nějaké ženštiny v dobových kostýmech tu rozdávali preclíky a rozlévali medovinu a víno.

Měla jsem co dělat, abych si svůj preclík uchránila před naší smečkou. Pejsci měli v tašce dobroty a my ne, tak jsem se o výborný preclík s nimi rozhodně dělit nechtěla ani medovinu nedostali, museli se spokojit s obyčejnou vodou.

Také se rozdávali taštičky plné dárečků pro pejsky i páníčky.     

 Organizátorka nás také krátce seznámila s hradem a dobou. Jenže to jsem neslyšela, protože jsme kvůli naší smečce museli stát stranou, abychom je měli lépe pod kontrolou. Ale doma jsem si přečetla, že stavba hradu započala v roce 1411 na objednávku krále Václava IV. Trvala necelé dva roky. Hrad měl sloužit k soukromým účelům a král tam pobýval dost často. Byla to také dobře opevněná pevnost s vodním příkopem. V roce 1419 zde král  v 58 letech zemřel. Rok po jeho smrti oblehla hrad pražská husitská vojska. Hrad byl dobyt a vypálen a už nikdy nebyl obnoven. To tedy neměl dlouhého trvání.

Děkujeme všem, co pro nás tuto akci připravili. Bylo to fajn.

TOPlist
aktualizováno: 30.12.2016 13:04:44